Wystawa "Brat za Brata"

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o ciekawej instalacji przed Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu, anonsującym wystawę o wydarzeniach na ukraińskim Majdanie. Zdjęcia autorki Yany Mosnystkiej można oglądać od czwartku 7 kwietnia. Wtedy też odbyła się premiera z udziałem autorki prac. Yana była naocznym świadkiem krwawej rewolucji w stolicy Ukrainy.

Jak mówi sama dyrektor DOK, Magdalena Grodecka: “To było bardzo miłe spotkanie. Obejrzeliśmy dwa krótkie filmiki o rewolucji i dyskutowaliśmy wspólnie – najpierw o wojnie i dzisiejszych trudnościach, a potem o codzienności, tradycji, kulturze, planach, kuchni, przyjaźni…”

Wystawa miała formę dobroczynną. Można było nabyć przygotowane przez ukraińskich wolontariuszy breloczki zrobione z łusek po nabojach, bransoletki, plecione pacynki na szczęście, żółto-niebieskie orzeszki z cytatem w środku oraz można było napisać pozdrowienia dla żołnierzy przebywających w szpitalu. Zdjęcia będzie można oglądać jeszcze przez dwa tygodnie w hallu wystawowym Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.