Warsztaty Tańca Orientalnego

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie chętne Panie do udziału w pierwszych w Dzierzgoniu warsztatach tańca orientalnego, które poprowadzi Karolina Klimczuk (Maisa Shahd).

Warsztaty odbędą się 29 marca 2014, w godzinach 15.30 – 18.30. Koszt udziału w zajęciach to 35 zł.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy na adres: martakaras@tlen.pl lub pod nr telefonu: 602 137 220.

„Negując najczęstsze obawy uczestniczek potwierdzamy, że nie wzrost, sylwetka czy wiek ma tutaj znaczenie. Wyznacznikiem zajęć prowadzonych przez Maisę jest wspólna zabawa, dobra atmosfera i praca nad akceptacją siebie. To podstawa, aby osiągnąć fantastyczne rezultaty nie tylko taneczne, ale i terapeutyczne i rehabilitacyjne, potwierdzone przez liczne badania naukowe, jak i praktykę.
Doświadczenie Maisy w nauczaniu wskazuje, że tańczące panie czerpią wiele radości i satysfakcji ze wspólnego obcowania z kulturą Egiptu i wspólnym dzieleniu pasji. Na zajęciach uczymy się swojego ciała, izolowania pracy mięśni oraz ogromnej świadomości ruchu. To gracja i kobiece ruchy potwierdzają poczucie kobiecości, a nutka kokieterii dodaje uroku każdej z nas. Jak twierdzą uczestniczki – to czas dla nich, to wyczekany, magiczny moment, kiedy liczą się tylko one same, a dodatkowe korzyści gubienia zbędnych kilogramów i kształtowania sylwetki to dodatkowy atut tych zajęć”. (źródło: info.elblag)


Maisa Shahd – założycielka trójmiejskiej Szkoły Tańca Orientalnego MAISA; członkini International Dance Council CID Unesco; instruktor taneczny z uprawnieniami Ministra Sportu i Edukacji, doświadczona tancerka sceniczna. By móc nauczyć się swojej miłości – tańca orientalnego – w czasie studiów jako jedna z pierwszych polskich tancerek rozpoczęła naukę w Kairze, u Hassana Khalila, guru tańca orientalnego. Jednocześnie kunszt taneczny systematycznie doskonaliła u największych gwiazd i najlepszych egipskich instruktorów. Jej osobowość taneczna i występy sceniczne doczekały się szerokiego uznania. Sylwetka Maisy Shad została opisana w Encyklopedii biograficznej Who is Who 2012 r. Jak twierdzi: Najważniejsza jest dla niej pasja i miłość do tańca, które sprawiają, że taniec jest nią a ona jest tańcem.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!