Relacja z minionych ferii 2015

Relacja z minionych ferii w DOK

Ferie zimowe 2015, już za nami. Mimo niskiej zawartości zimy w zimie postaraliśmy się o to aby każdy młody człowiek mógł miło, ciekawie i pożytecznie spędzić swój wolny czas. Nie każdy bowiem miał możliwość wyjechać na zimowisko.

Nasi podopieczni mogli skorzystać z oferty zajęć plastycznych, kulinarnych i niezwykłej wycieczki w plener z Panią Ewelina Jeziorską. I skorzystali!

W trakcie zajęć kulinarnych padł rekord ilości gości przybyłych na raz i wynosił  28 osób! Prócz możliwości zdobycia lub szlifowania swoich umiejętności przyrządzania pysznej, żywności, dzieci uczyły się własnoręcznie tkać tkaniny na  krosnach. Powstały też gipsowe maski twarzy, które z pewnością będą niezwykłą pamiątką z zimy. Prócz masek i pięknych tkanin, efektem pracy rąk naszych milusińskich są kolorowe, szmaciane laleczki wywodzące się z rosyjskich tradycji, obrazy w technice wydrapywania oraz karmiki ekologiczne dla ptaków.

Dla tych, którzy szukali wyzwań swoje zajęcia prowadził Marek Kurkiewicz.

Uczestnicy zajęć oprócz możliwości nauczenia się techniki chodzenia na szczudłach . Mogli skosztować rozmaitych zabaw ruchowych i sprawnościowych.

Nowością były z pewnością warsztaty filmowe i animacji poklatkowej, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Efektem tych zajęć są pierwsze filmy i animacje wykonane przez dzieci w wieku od 9 do 14 lat!

Muzycznie do ferii podszedł Pan Wiktor Wojciechowski oferując maluchom i tym trochę starszym Otwarte Studio Wokalne! Może, to namiastka nowego chóru w Dzierzgoniu?

Zajechał też teatr oferując dzieciom przedstawienie pt. Kozucha Kłamczucha

Nie byłoby ferii bez balu! A jakże! Bal się odbył a wtorkowi przebierańcy licznie zjechali do Dzierzgońskiego ośrodka Kultury tańcząc do muzyki zespołu RMS!

Nasza Biblioteka również przezywała istne oblężenie co zawsze cieszy i daje nadzieję na przyszłość.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z opisywanych wydarzeń:

Bal!

Kozucha Kłamczucha

Zajęcia Kulinarne

Zajęcia plastyczne

Zajecia szczudlarskie

Wyjście w plener

Biblioteka