Powitanie Lata - relacja

Jak co roku, mieszkańcy Dzierzgonia mieli okazję wspólnie powitać lato. Dla zgromadzonych na Wzgórzu Zamkowym z pewnością nie zabrakło atrakcji, a i pogoda dopisała mimo zdecydowanie chłodnego jak na lato miesiąca.

Tegoroczna imprezę rozpoczął I Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej. Okazją do rozgrywek, na które zgłosiły się aż cztery zespoły piłkarskie złożone z dzierzgońskich dzieci i młodzieży, było otwarcie nowo utworzonego boiska mieszczącego się na osiedlu Wł. Jagiełły. Nie zabrakło również kibiców i komentatora rozgrywek, co przydało turniejowi atmosfery całkiem dorosłego wydarzenia sportowego, na miarę ambicji mieszkańców wspomnianego osiedla. Ambicji, bo to właśnie w dużej mierze owe dzieci były pomysłodawcami, współtwórcami i budowniczymi nowego boiska. To z ich inicjatywy i dzięki ich pracy powstało najbardziej oblegane miejsce na osiedlu. Zwycięskie drużyny otrzymały w nagrodę puchary i pamiątkowe dyplomy z rąk Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej.

Za swoją niesamowitą energię i wysiłek włożony w pomoc przy animacji lokalnej społeczności, a także godne reprezentowanie Dzierzgonia na zewnątrz, nagrody otrzymali młodzi animatorzy wolontariusze, którzy z własnej inicjatywy pomagali i pomagają w organizacji wszelakich wydarzeń i imprez. Ci młodzi ludzie w dużej większości skupieni wokół Teatru 3.5 Marka Kurkiewicza, od przeszło 3 lat obecni są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego w kulturalnym życiu miasta.

Po części oficjalnej przyszedł czas na muzykę. W tym roku Powitanie Lata było okazją do zabawy przy zespole z Michałem Milowiczem na czele. Biesiada muzyczna przy akompaniamencie piosenek, które zna niemal każdy przeplatana była świetnymi wykonaniami utworów Elvisa Presleya w wykonaniu zaproszonej gwiazdy.

Potem przyszedł czas na nieco lżejsze tonacje i muzykę taneczną spod znaku zespołu Rokets. Impreza zakończyła się tuż po północy.


DOK

                                                ZAPRASZAMY DO FOTO GALERII