Odsłonięcie pomnika św. Katarzyny - relacja

21 grudnia w Dzierzgoniu, odsłonięto pomnik św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patrona naszego miasta. Licznie zgromadzeni uczestnicy uroczystości, po mszy świętej przemaszerowali w towarzystwie pocztów sztandarowych dzierzgońskich szkół i instytucji na ulicę Plac Wolności.

Po przywitaniu gości, Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wraz z przedstawicielami mieszkańców miasta, symbolicznie odsłoniła rzeźbę.

Burmistrz składając kwiaty u stóp św. Katarzyny wyraziła jednocześnie podziękowania poprzednim władzom, pomysłodawcom i twórcy pomnika, malarzowi i rzeźbiarzowi Zbigniewowi Chrostkowi. Wśród składających kwiaty i gratulacje autorowi dzieła, znaleźli się m in. Przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Szewczun, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dzierzgoniu Dobrosława Frączek i poprzedni Burmistrz Dzierzgonia Kazimierz Szewczun.

Dzieło Z. Chrostka z całą pewnością przysporzy powodów do dumy z naszej małej ojczyzny. Sam twórca, nie kryjąc wzruszenia i radości podziękował licznie zgromadzonym mieszkańcom za przybycie.

Po uroczystościach związanych z odsłonięciem pomnika św. Patrona Dzierzgonia mieszkańcy zostali zaproszeni na wigilię miejską, połączoną z kiermaszem świątecznym. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.


DOK

                                                            Zapraszamy do galerii

                                   Odsłonięcie pomnika św. Katarzyny - Wigilia Miejska