Kabaret Czwarta Fala - relacja

Zaledwie kilka wolnych miejsc w sali konferencyjnej RTI w Dzierzgoniu. Głośne salwy śmiechu, burza oklasków i rozbawiona publiczność wychodząca po występie Kabaretu Czwarta Fala. Mogłyby w zupełności wystarczyć do opisu bardzo udanego sobotniego popołudnia .
Kielecka formacja nie oszczędzając żadnego stereotypu i niezwykle celnie punktując nasze „polskie” cechy narodowe, zaprezentowała swój program zatytułowany „Made in Poland”. 
Do tzw. kultowych przejdą prawdopodobnie kieleckie „sposoby na zapamiętanie ilości półkul mózgowych” i para „dresiarzy” w hotelu „Prezydent”. Skecz o kliencie biura matrymonialnego z udziałem widza rozbawiał publiczność do łez a kolejne numery kabaretu przeplatane odpowiednio spreparowanymi wiadomościami z kraju, łączyły się w pewną niepowtarzalną całość. Bardzo dynamiczny występ trójki komików, mieszkańcy Dzierzgonia zapamiętają z pewnością na długo.
Organizatorem wydarzenia był Dzierzgoński Ośrodek Kultury, a mecenasami bez których Czwarta Fala nie mogłaby do nas dotrzeć były: Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu i Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z sobotniego występu.

tekst i fot. Marek Kurkiewicz