Podsumowanie WOŚP

WOŚP

22.Finał WOŚP

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierzgoniu już za nami!


A działo się wiele, już od samego niedzielnego poranka! Dzień zaczął się od wspólnej Zumby na rzecz WOŚP w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Dzierzgoniu, potem impreza przeniosła się do Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej. A tam na licznie zgromadzonych dzierzgonian czekały prezentacje wokalne podopiecznych p. Marka Czarneckiego, dzieci i młodzież z zespołu Street Dance p. Marcina Felczaka i animatorzy Teatru 3.5. Muzyka i taniec w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży dostały gromkie brawa a konkurencje i zabawy proponowane przez animatorów cieszyły się sporą popularnością. Swoich sił dzieci mogły spróbować na szczudłach , grając w „Wyścig pokoju” na specjalnie przygotowanym torze, w Limbie i wielu innych. Wszystkie trzy grupy działają w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. W trakcie orkiestrowej imprezy wystąpiły z koncertami zespoły: WAJZY, Szwindel, Sakin Ol i Dj DRUT. Po południu odbyła się aukcja na rzecz WOŚP, o godzinie 20 mieszkańcy Dzierzgonia mieli okazję podziwiać niezwykle imponujący pokaz sztucznych ogni czyli Światełko do nieba. Impreza zakończyła się nieco przed 22. W tym roku sztab Dzierzgoń zbierał również pieniądze w Nowinach i Nowcu (1690zł), Bągarcie (700), Bruku (178zł) i Mikołajkach pomorskich (1183,99zł). Swoje wyroby na rzecz WOŚP sprzedawały także Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i udało się im zebrać 800 zł.

Jeszcze przed Niedzielnym finałem 9 stycznia podstawiony był Krwiobus gdzie oddano 11 jednostek krwi a zgłosiło się 25 dawców.

W trakcie trwania 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierzgoniu udało się zebrać : 11.697,35 zl

 

Ogromne podziękowania należą się sponsorom tegorocznego finału, a byli nimi:

Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu
DAM-ROB Zalewo
RPWiK w Dzierzgoniu
JAR-BUD Jarosław Borzym
JAR-BUD 2 Ryszard Borzym
Usługi Transportowe DARIA Krzysztof Czałpiński Dzierzgoń

DOK

M. Kurkiewicz

 

Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy włożyli ciężką pracę w przygotowanie 22. Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Dzierzgoniu!!!

Ala

<iframe width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/_hR9IN2gxRk?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>